Aktualności

31.01 2017

Wyniki naboru do pracy na stanowisku inspektora rybołówstwa morskiego

Zakończyliśmy nabór na stanowisko inspektora rybołówstwa morskiego. Informacje są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

05.01 2017

Poszukujemy kandydatów do pracy w służbie cywilnej

W dniu 5 stycznia 2017 r. wszczęliśmy postępowanie w sprawie naboru do pracy na stanowisku inspektora rybołówstwa morskiego. Do objęcia są stanowiska w Dziwnowie i Mrzeżynie.

22.12 2016

Zapobieganie połowom IUU - temat ciągle aktualny

Jednym z najważniejszych zadań polskiej administracji rybołówstwa morskiego jest zapobieganie połowom nielegalnym, nieregulowanym i nieraportowanym (połowy IUU). Wynika ono bezpośrednio z przepisów Wspólnej Polityki Rybołówstwa UE. W celu prawidłowej jego realizacji, oprócz codziennej pracy związanej głównie z nadzorem nad importem z krajów trzecich, niezbędne są szkolenia. Tego typu inicjatywą było seminarium zorganizowane przez Departament Rybołówstwa MGMiŻŚ ...

19.12 2016

Uwaga - zmiana warunków wykonywania rybołówstwa komercyjnego !

Z dniem 15 grudnia weszło w życie rozporządzenie dotyczące akwenów niedostępnych do trałowania ...

06.12 2016

Zmiana przepisów OIRM w Szczecinie

Zarządzenie nr 2 Okręgowego Inspektora Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie - wejście w życie 7 grudnia 2016 r.

02.12 2016

Komunikat w sprawie zatrzymania inspektorów OIRM w Szczecinie

Prokuratura Krajowa przedstawiła 29 listopada zarzuty 2 inspektorom OIRM w Szczecinie ....

01.11 2016

Wspominamy tych, którzy odeszli ...

Dziś 1 listopada - dzień szczególny. Wspomnijmy naszych pracowników, którzy odeszli ...

11.10 2016

Ministrowie osiągnęli porozumienie w sprawie kwot na Bałtyku na przyszły rok

Ustalanie kwot połowowych leży w kompetencjach Rady Ministrów i odbywa się w drodze często trudnych negocjacji. Od kilku lat decyzje w sprawie kwot dla Bałtyku zapadają na październikowym posiedzeniu Rady. Tym razem udało się wypracować wspólne stanowisko w oparciu o propozycje Komisji Europejskiej.

27.09 2016

80 mln złotych do wzięcia - uruchomiono nabór wniosków ...

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosił termin rozpoczęcia naboru wniosków na operacje polegające na trwałym wycofaniu statków rybackich (złomowanie, przekwalifikowanie statku)

02.09 2016

Znakowanie dorszy bałtyckich - nagrody czekają !

W ostatnich latach wystąpiły duże trudności w uzyskaniu wiarygodnej oceny naukowej stanu zasobów dorsza bałtyckiego. Aby temu zaradzić podjęty został nowy międzynarodowy projekt badawczy o kryptonimie TABACOD. Dla jego realizacji niezbędny jest współudział rybaków i wędkarzy ...

123 ...

WAŻNE: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.